Kawiarnia Het Tuinhuis - miejsca warte odwiedzenia, Holandia

Uwielbiam znajdować nowe miejsca, w ostatni weekend postanowiłem udać się do Aalsmeer. Wybrałem je z bardzo prozaicznego powodu, wędrując myszką po świecie map googla, zobaczyłem dużą ilość wody wokół, co oznaczało, że mogą też być tam domy na wodzie, które mnie fascynują. Po dojechaniu na miejsce i zwiedzeniu okolicy nadszedł czas na znalezienie czegoś do jedzenia. W tym wypadku okazało się, że najlepsze rzeczy można znaleźć przez przypadek. Tak odkryłem kawiarnię Het Tuinhuis.

Aalsmeer znajduje się bardzo blisko lotniska Schipol (lotnisko Amsterdamu) lub trochę niezbyt duży kawałek od Amsterdamu.

Street view Het Tuinhuis żródło: street view, google

Miejsce okazało się dość popularne, więc trzeba było chwilę poczekać na wolny stolik. Na wejściu ucieszył mnie widok herbat sypanych, ponieważ od czasu przyjazdu do Amsterdamu nie udało mi się jeszcze znaleźć prawdziwej herbaciarni. Zamawialiśmy w 2 osoby, stąd udało nam się wypełnić cały stół. Na początek dzbanek herbaty (10 euro), wydawało mi się, że to trochę drogo, jednak człowiek przyzwyczaja się do wysokich cen w Holandii. Na szczęście okazało się, że to nie dzbanek zwykłej herbaty, a zestaw do samodzielnego przygotowania różnych herbat. W zestawie dostałem 4 herbaty sypane + Earl Grey, o który wcześniej poprosiłem, zaparzacze i dzbanek z podgrzewaczem.

Het Tuinhuis przykładowe menu

Do jedzenia zamówiliśmy zupę, wypiek z serem i szynką (którego nazwy nie pamiętam), a na deser zestaw 3 ciastek oraz ciastka cynamonowe z różnymi sosami. Wszystko co zamówiliśmy smakowało bardzo dobrze (co niestety nie jest oczywiste w Holandii) a do tego wyglądało wyśmienicie. U innych gości zauważyłem później jeszcze jeden zestaw który jest podawany w półce oraz kanapeczki podawane w chodaku. Za wszystko zapłaciliśmy koło 36 euro.

Het Tuinhuis urzekł mnie malowniczym położeniem, klimatycznym wystrojem a do tego bardzo dobrym jedzeniem. Cenowo nie jest ani źle ani dobrze, napisałbym przyzwoicie. Miejsce to wydaje mi się idealne na weekendowy relaks. Jestem pewien, że całkiem niedługo do niego wrócę.

Oceny w internecie:

  • Google: 4,6 ⭐
  • Facebook: 4,7 ⭐
  • TripAdvisor: 4,5 ⭐

Moja ocena: 5/5 ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Adres: Praamplein, 1431 CV Aalsmeer

Opublikowano: 19.01.2020
© 2024, By Damian Sowa