Yuan's Hot Pot - kawałek Azji w Amsterdamie

Z dobrym jedzeniem w Holandii jest dość ciężko, z jednym wyjątkiem — jedzeniem azjatyckim. Jeśli o nie chodzi, możemy wybierać i przebierać. Możemy znaleźć dużo rzeczy, które w Polsce są nie do dostania albo ciężko je znaleźć. Jedną z takich potraw jest Hot Pot.

Czym jest Hot Pot?

Najszybciej mówiąc, jest to zupa z dużą ilością składników. Jednakże taki opis nie jest wystarczający. Dla nas zupa to przede wszystkim woda, którą należy wypić, w tym wypadku natomiast zupę traktuje się jako fondue, w którym macza się składniki, chwilę gotuje i od razu je.

jak wyglada hot pot Chensiyuan/ Wikimedia Commons

Technicznie wygląda to tak, że dostajemy na środkek garnek z gotującym się bulionem. Wokół mamy dużo składników, które zamówiliśmy. Zazwyczaj Hot Pot przygotowuje się w większym gronie, więc przygotowanie i zjedzenie wszystkiego może zająć nawet kilka godzin.

Yuan's Hot Pot

Yuan's Hot Pot tablet

Na samym początku dostaliśmy tablet, na którym można zamawiać konkretne składniki, zostaliśmy przeszkoleni czym jest Hot Pot oraz dostaliśmy informację, że najlepiej wydać maks 25 EUR na osobę, ponieważ więcej możemy nie przejeść. Dodatkowo zostaliśmy ostrzeżeni przed braniem najbardziej pikantnych wariacji.

Zamówiliśmy więc pół łagodnego bulionu oraz pół ostrego (najłagodniejszego z ostrych). Do tego bardzo dużo pojedynczych sztuk mięsa, owoców morza oraz warzyw. Do popicia sok śliwkowy oraz chiński napój herbaciany. Na deser smażone kulki z sezamem (albo czerwoną fasolą) oraz lody, które okazały się galaretką :P

Delikatna ostrość okazała się zbyt ostra jak na nasze europejskie standardy, więc częściej korzystaliśmy z bulionu łagodnego. Wszystkie składniki były świeże i smaczne. Z naszych testów, najlepszym wyborem okazała się cienko krojona wołowina, ponieważ wystarczyło ją na chwilę włożyć do bulionu i po kilku sekundach była gotowa. Z pozostałymi składnikami zabawa w gotowanie, ale nie rozgotowanie okazała się znacznie trudniejsza. Niestety totalnie rozgotowaliśmy makaron.

Podsumowanie

Oglądając różne filmy kulinarne z Azji zapragnęliśmy spróbować Hot Pota. Nasze oczekiwania nie zostały zawiedzione, wszystko było profesjonalnie przygotowane, składniki świeże i bardzo dobrej jakości. Smak był dokładnie, taki jak sobie wyobrażaliśmy. Z racji samodzielnego przygotowania części posiłku w tej metodzie, najlepiej zarezerwować sobie minimum 2 godziny, dodatkowo jest to bardzo dobre miejsce na spotkania w większym gronie. Jeśli natomiast chodzi o ceny, to w moim wypadku koszt za jedną osobę z napojem i deserem wyszedł około 26 EUR.

Oceny w internecie:

  • Google: 4,6 ⭐
  • Facebook: 4,7 ⭐
  • TripAdvisor: 4,5 ⭐

Moja ocena: 5/5 ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Adres: Rijnstraat 51 lub Ferdinand Bolstraat 18 Amsterdam

https://yuanhotpot.com

Opublikowano: 16.02.2020
© 2024, By Damian Sowa