Przepis na ice tea z trawą cytrynową

Chodząc po azjatyckich restauracjach, uwielbiam wyszukiwać napojów, których jeszcze nigdy nie próbowałem. W Little Saigon w Amsterdamie, w karcie znalazłem lemongrass icea tea. Zakochałem się w tym napoju od pierwszego spróbowania. Jest to smaczna i zdrowsza alternatywa dla słodzonych napojów, jednocześnie szybka i prosta w przygotowaniu. Jedynym problemem może być zdobycie świeżej trawy cytrynowej, jednak jestem pewien, że w tym wypadku internet będzie w stanie pomóc.

krojenie trawy cytrynowej

Składniki

  • 500 ml zaparzonej zielonej herbaty
  • 500 ml wody
  • 3 pałki świeżej trawy cytrynowej
  • cukier / miód (wedle uznania)
  • lód w kostkach

Przepis

ubijanie trawy cytrynowej

Zaczynamy od pokrojenia trawy cytrynowej w kawałki, następnie staramy się je trochę rozbić, żeby wydostało się ze środka trochę soku. Dosypujemy cukier/miód, zalewamy wodą. Wstawiamy na ogień, czekamy, aż woda się zagotuje i gotujemy na wolnym ogniu przez 10 minut.

W tym samym czasie zagotowujemy wodę na zieloną herbatę (standardowo zalewamy ją wodą 70 - 80 stopni, trzymamy 2 - 3 minut) wedle instrukcji na herbacie. Najlepiej jest użyć herbaty sypanej lub innej dobrej jakości.

Gdy mamy gotowy wywar z trawy cytrynowej i herbaty, mieszamy je w proporcji 50% / 50%, próbujemy, ewentualnie dodajemy jeszcze miodu lub cukru i dajemy tak dużo lodu, jak tylko się zmieści.

Opublikowano: 08.03.2020
© 2023, By Damian Sowa