Aplikacje w służbie rozwoju osobistego - jak produktywnie spędzać czas w domu

Zawsze spędzałem mnóstwo wolnego czasu na przeglądaniu internetu czy korzystaniu z wszelakich aplikacji. Duża część tego czasu nie była zbytnio produktywna, jednakże odkryłem kilka aplikacji, które okazały się naprawdę przydatne i używam ich na co dzień. Poniżej przedstawiam kilka programów, które uważam za niezwykle przydatne.

Ruch

Teoretycznie ruch i internet się nie łączą, jednakże w praktyce można znaleźć ciekawe pomysły na domowe treningi.

Down Dog - yoga

Down Dog - yoga app

Jogą zainteresowałem się, ponieważ chciałem wzmocnić moje plecy, jednocześnie nie jestem fanem chodzenia na sportowe zajęcia grupowe. Przetestowałem kilkanaście aplikacji i w tej zakochałem się od razu. Pozwala one dopasować trening do potrzeb. Można wybrać długość treningu, czy ma być spokojniejszy, czy bardziej sportowy, czy chcemy się rozciągnąć, czy chcemy wzmocnić jakąś partię ciała, jaką muzykę chcemy mieć w tle, itp.

Aplikacja działa na urządzeniach z Androidem, Apple oraz w przeglądarce.

Koszt to 35 USD/rocznie, do 1 maja jest całkowicie za darmo. Pierwszy poziom jest zawsze za darmo. Lekcje prowadzone są po angielsku.

Just Dance Now

Gra powstała z początku na konsole i była obsługiwana za pomocą specjalnych kontrolerów, następnie twórcy pozwolili używać smartfona jako kontrolera. Od tego dzieli nas już jeden krok do grania na dowolnym urządzeniu w przeglądarce. Idea gry jest prosta, widzimy ruchy postaci na ekranie i je powtarzamy, smarfon zlicza punkty. W wersji na przeglądarki mamy wybór kilkuset piosenek, różnych gatunków.

Aplikacja działa w przeglądarce, dodatkowo jest potrzebny telefon z Androidem lub IOSem.

Koszt to około od 5 USD do 30 USD (na rok).

Języki

Duolingo

Myślę, że jest to prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do nauki języka na świecie, dodatkowo darmowa. Uwielbiam ją za to, że zamiast jak podręczniki wykładać tonę teorii do głowy, rzuca nas na głęboki wir i od razu każe nam stykać się z językiem. Dla osób władającym polskim dostępna jest tylko nauka języka angielskiego. Jeśli znamy język angielski, mamy multum języków do wyboru.

Aplikacja działa na urządzeniach z Androidem, Apple oraz w przeglądarce.

Aplikacja jest darmowa, jednakże jeśli ktoś odczuwa potrzebę, można wykupić konto premium, które daje dostęp do ciut większych możliwości.

EWA: Naucz się języka angielskiego

ewa, language app

O ile Duolingo skupia się bardziej na podstawowej nauce, to EWA jest przydatna w dalszym etapie, lekcje tutaj głównie skupiają się na oglądaniu i rozwiązywaniu zadań powiązanych z filmikami. Jest to bardzo dobra okazja osłuchać się trochę z językiem.

Aplikacja działa na urządzeniach z Androidem, Apple oraz w przeglądarce.

Aplikacja ogólnie jest darmowa, jednakże też ma jakieś płatne plany.

Nauka programowania

Codecademy

codecademy

Jeśli myślisz o nauce programowania i nie wiesz, od czego zacząć, ta aplikacja jest dla Ciebie! Kilka lat temu była to pierwsza aplikacja, która pozwalała uczyć się kodowania w sposób praktyczny — piszesz kod i widzisz wynik obok, i od razu widzisz czy jest w porządku, czy nie. Jest to dużo szybszy sposób nauki niż przekopywanie się przez tonę książek.

Aplikacja działa na urządzeniach z Androidem, Apple oraz w przeglądarce.

Na samym początku wszystko było darmowe, teraz pojawia się coraz więcej płatnych kursów. Aplikacja w języku angielskim.

Zapraszam również do poprzedniego wpisu, gdzie polecam znacznie więcej sposobów na ciekawe spędzanie czasu w domu.

Opublikowano: 04.04.2020
© 2023, By Damian Sowa