Czy warto jechać turystycznie do Amsterdamu lub Holandii podczas pandemii koronawirusa?

Artykuł aktualny na dzień 12.12.2020. W razie zmian obostrzeń w Holandii będę starał się go na bieżąco aktualizować. Wtedy też pojawi się tutaj informacja o aktualizacji.

Czy warto jechać turystycznie do Amsterdamu lub Holandii podczas pandemii koronawirusa?

Myślę, że odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak długą drogę mamy do przebycia i czego oczekujemy od urlopu. Osobiście uważam, że obecnie lepiej powstrzymać się od wyjazdów turystycznych do Holandii, ponieważ restrykcje sprawiają, że życie jest trochę inne niż normalnie. Jednakże Amsterdam nigdy nie był tak pusty, jak teraz, więc jeśli ktoś zawsze chciał do niego przyjechać, to obecnie ma szansę na trochę więcej przestrzeni dla siebie.

--- Aktualizacja 15.12.2020 ---

Od dnia 15.20.2020 praktycznie wszystko zostaje zamknięte. Jedyne wyłączenie jest na jedzenie na wynos oraz supermakrety spożywcze. Obecnie nie warto przyjeżdżać do Holandii dla celów turytycznych.

---

Wjazd i ograniczenia w Holandii podczas pandemii Koronawirusa.

Przyjazd

Obywatele Unii Europejskiej mogę bez problemu przyjechać lub przylecieć do Holandii, po przyjeździe zaleca się 10 dni samoizolacji — kwarantanny. W samolocie dostaje się również formularz, gdzie należy zaznaczyć, że się nie ma żadnego objawu wirusa, w przeciwnym razie nie powinno się lecieć.

Maseczki

Od pierwszego grudnia maseczki są obowiązkowe w transporcie publicznym, jak i na peronach i przystankach oraz wszelkich zamkniętych miejscach publicznych.

Bary, restauracje i Coffeshpy

Wszystkie miejsca, gdzie cokolwiek spożywa się na miejscu, działają w trybie na wynos lub dowóz, lub są całkowicie zamknięte.

Inne zasady są podobne jak w innych krajach, należy unikać tłumów oraz w wypadku jakiegokolwiek objawu choroby czy przeziębienia należy poddać się samoizolacji.

Opublikowano: 12.12.2020r.
© 2021, By Damian Sowa