Jak sklonowałem tag RFID czyli breloczek otwierający drzwi do biur

Cała historia zaczęła się od tego, że nie mogłem doczekać się na swój brelok otwierający główne wejście do biura. Po kilku tygodniach postanowiłem zacząć szukać informacji o tym, czy da się po prostu taki brylok skopiować. Niestety informacje z internetu nie pomogły zbyt dużo, za to nakierowały mnie na to, że są różne typu tagów RFID i że czasami można sprawdzić rodzaj tagu za pomocą telefonu.

Zacząłem pobierać jak szalony wszystkie aplikacje na telefon, które miała RFID w tytule i po kilku próbach udało mi się określić, że w moim biurowcu używane są tagi mifare classic 1k. Szukając dalej informacji, niewielu udało się określić z wyłączeniem tego, że być może uda się skopiować tag aplikacją MIFARE Classic Tool pod warunkiem zakupienia wcześniej tagu, który ma programowalny zerowy block. Udało mi się takie znaleźć na AliExpress za kilkanaście złotych pod frazą nfc block 0 writable 1 k.

Po około 3 tygodniach przyszły do mnie programowalne tagi i o dziwo udało się skopiować oryginalny tag na nowy z AliExpress. Wszystko pięknie działało.

Poniżej instrukcja jak udało mi się skopiować tag, będziesz potrzebować telefonu z NFC:

  1. pobierz MIFARE Classic Tool.
  2. Sprawdź jaki rodzaj tagu RFID posiadasz.
  3. Zamów programowalne tagi.
  4. Jeśli będzie można go skopiować za pomocą powyższej aplikacji, to kliknij na TOOLS -> Clone UID i postępuj zgodnie z instrukcją.

MIFARE Classic Tool

Opublikowano: 27.12.2020
© 2024, By Damian Sowa