Co to jest Italki? Czyli jak zacząć gadać po angielsku.

Prawie 2 lata temu wyprowadziłem się za granicę. Widzę dużą poprawę w używaniu języka od tego czasu, aczkolwiek samo przebywanie za granicą zazwyczaj nie wystarcza, żeby poprawnie używać jakiegoś języka. W moim wypadku sprawiło to, że zacząłem mówić szybciej i pewniej, aczkolwiek często nadal niepoprawnie. W związku z tym postanowiłem, że trzeba wziąć się za siebie i wrócić do nauki. Pandemia sprawiła, że jedyną możliwością była nauka zdalna, więc stwierdziłem, że czemu by nie spróbować lekcji 1 na 1 przez internet. Tak odkryłem italki.

Co to jest italki?

Italki jest to serwis łączący nauczycieli i native speakerów z osobami chcącymi się uczyć danego języka. Jest to takie językowe Airbnb. Na stronie możemy przejrzeć wolnych nauczycieli i ich wolne terminy oraz możemy zarezerwować lekcję. Lekcje odbywają się online za pomocą wideokonferencji. Co jest dosyć ważne, mamy możliwość nauki języka z osobami z danego kraju za cenę często niższą niż w szkole językowej za zajęcia 1 na 1.

Dlaczego zacząłem korzystać z italki?

Z serwisu zacząłem korzystać, ponieważ czułem, że nie jestem wystarczająco sprawnie się porozumiewać, często miałem problemy z niepoprawną wymową niektórych słów oraz zdarzało mi się budować nienaturalne zdania. Stwierdziłem, że przydałoby mi się trochę nauki z native speakerem, który by wyłapywał wszystkie dziwnie rzeczy, które robię i by mnie poprawiał. I szczerze mówiąc, doskonale się to udaje. Dzięki jednej 45-minutowej lekcji tygodniowo przez kilka ostatnich miesięcy czuję się znacznie pewniej oraz robię zauważalnie mniej błędów podczas rozmowy. Dodatkowo mój nauczyciel jest niezwykle ciekawą osobą i po prostu przyjemnie się z nim rozmawia.

Ile kosztuje jedna lekcja?

W zależności kogo wybierzemy sobie do współpracy jedna lekcja kosztuje od około 12 USD do 25 USD.

Dodatkowo jeśli zarejestrujesz się z linku poniżej dostaniesz 25 USD na użycie w serwisie.

https://www.italki.com/i/ref/Fac6c6?hl=pl italki refferal

Co jeśli chciałbym poćwiczyć coś innego niż konwersacje?

W pewnym momencie nauki języka doszedłem do tego, że po prostu brakuje mi wiedzy o gramatyce. Nigdy nie chciałem się jej specjalnie uczyć, ale nadszedł ten czas, że po prostu musiałem... Po małych poszukiwaniach w internecie zdecydowałem się na książkę English Grammar in Use , jest to prawdopodobnie najlepszy i najbardziej popularny podręcznik do angielskiej gramatyki. W tej chwili po kilku miesiącach użytkowania książki udało mi się przebrnąć przez jej połowę i muszę powiedzieć, że regularna praca z książką po prostu działa. Zdarza mi się teraz, że pisząc jakąś wiadomość przed jej wysłaniem, sprawdzam ją i wyłapuję błędy, które dzięki temu udaje mi się poprawić.

Jaki jest twój sposób na naukę języka na zaawansowanym poziomie?

Opublikowano: 14.08.2021
© 2023, By Damian Sowa