Miejsca do pracy zdalnej we Wrocławiu

Szukając miejsc do pracy zdalnej we Wrocławiu, przejrzałem wiele blogów, coworków itp. Jednakże informacje, które tam znalazłem, nie były zadowalające. Sporo miejsc już nie istnieje, a część nie nadaje się zbytnio do pracy, zdalnej z tego powodu postanowiłem samodzielnie poszukać miejsc, w których dobrze mi się pracuje. Poniżej dzielę się moimi znaleziskami.

Jakie mam wymagania co do miejsca do pracy zdalnej?

Moje wymagania są całkiem proste, wygodny stół (nieniski stolik kawowy), wygodne krzesło/fotel, spokój, klimatyzacja (latem), szybki internet, dostęp do prądu (ja nie potrzebuję, ale sporo komputerów nie potrafi wytrzymać cały dzień na baterii).

Gniazdo

Gniazdo jest moim miejscem idealnym. Kawiarnia ma szeroki wybór kaw speciality, świetna ciasta, śniadania oraz lunche. Praktycznie przy każdym stoliku znajdują się gniazdka, internet jest niezwykle szybki. Podczas lata otwarte jest patio, które powiększa miejsce o kilkanaście dodatkowych stolików. Z powodu dobrych warunków do pracy zawsze widzę kilka osób wokół siebie z laptopami.

Gniazdo - Świdnicka 36, Wrocław

Barbara

Barbara to chyba najbardziej znana wśród uczniów przestrzeń do uczenia się. Dwie strefy, bardzo dużo miejsca. Wygodne stoły i krzesła. W środku kawiarnia Etno, z której można kupić kawy, herbaty i śniadania. Miejsce jest wręcz stworzone do pracy zdalnej. Jedynym mankamentem jest słaby internet, warto więc zaopatrzyć się w swój własny.

Barbara - Świdnicka 8B, Wrocław

Green Caffè Nero

Sieciowa kawiarnia ze smacznymi ciastami oraz dobrymi kanapkami. Miejsce ma wszystko to, czego potrzeba do pracy, wygodne siedzenia oraz szybki internet. Dodatkowo co się ceni podczas upalnego lata, bardzo dobrze działającą klimatyzację.

Green Caffè Nero Szewska - Szewska 8, Wrocław

Green Caffè Nero Kościuszki - plac Kościuszki 1, Wrocław

Inne miejsca warte odnotowania

  • Galerie handlowe - galerie również zauważyły trend pracy zdalnej, w niektórych z nich można znaleźć miejsca, które do tego się idealnie nadają. Zazwyczaj są to miejsca gdzieś na uboczu foodcortów. Takie przestrzenie znajdują się we: Wroclavii, Pasażu Grunwaldzkim, Magnolii.
  • Biblioteki - niektóre biblioteki mają strefę komputerową, strefę do nauki itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać taką strefę do pracy.
  • Bema cafe - nigdy nie byłem, ale część osób poleca to miejsce.
  • SpaceRebels - w kilku miejscach we Wrocławiu można znaleźć „budki telefoniczne” na wynajem na godziny, wydaje się to ciekawym rozwiązaniem dla osób, które mają dużo calli.
Opublikowano: 08.08.2022
© 2023, By Damian Sowa