Japoński fast food - czyli japońskie curry - Kiiro w Rotterdamie

żródło: Kiiro, facebook

Curry, prawdopodobnie każdy o nim słyszał. Czy o żółtej przyprawie, czy o hinduskiej wersji a może tajskiej? Jednakże niewiele osób wie, że Japończycy mają również swoją wersję, która jest całkowicie inna od tych wymienionych wyżej.

Podczas ostatniego pobytu w Rotterdamie rzucił mi się w oczy szyld z napisem Japanese Curry House, co prawda nie miałem totalnie miejsca na drugi obiad tego dnia, aczkolwiek nie mogłem odpuścić sobie zajrzenia do środka. Wnętrze przypomina nieco McDonald's, przez wyeksponowane na wejściu automaty do zamawiania jedzenia. Tym bardziej mnie to zachęciło, gdyż w Japonii często ogranicza się etap zamawiania do korzystania z maszyny.

Wczoraj udało mi się dojść do lokalu i nareszcie spróbować jedzenia. W automacie możemy sobie ładnie skonfigurować dodatki, mamy do wyboru kilka mięs i owoców morza (głównie w panierce), możliwość regulacji ostrości oraz słodkości, a także wybór dodatków. Danie otrzymałem już po kilku minutach. Kolor japońskiego curry jest niestety mało zachęcający, jednakże jest ono bardzo przyjemne w smaku (i znacznie łagodniejsze niż wersje z innych krajów). Jako dodatek mięsny wybrałem krewetki, smakowo stały na poziomie polskiego Shrimp House a na dodatek chlebek naan (raczej dość swobodna interpretacja). Całość razem bardzo ładnie się uzupełniała. Za danie zapłaciłem 15 EUR, co jak na Holandię jest bardzo dobrą ceną. Z lokalu wyszedłem zadowolony i najedzony, więc jak najbardziej było warto.

Oceny w internecie:

  • Google: 4,5 ⭐

Moja ocena: 4.8/5 ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Zakres cen: 1/3 (tanio) 💰

Adres: Posthoornstraat 524, Rotterdam - https://kiiro.nl

Opublikowano: 23.08.2020r.
© 2021, By Damian Sowa